Vishay CW02B180R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 180ohm, 23.238V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-12.00%
Stock
266
Authorized Distributors
4
Resistance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 180ohm, 21.213V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 180ohm, 30V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 180ohm, 42.426V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQZW10180RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 180ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623732-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 180Ohm, 5% +/-Tol, -200, 200Ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 180 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Wirewound Resistors 3watts 180ohms 5% Rated to 3.75watts
180¦¸ ¡À5% 3W ¡À30ppm/¡æ 15.8mm