Vishay CW02B15K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 15000ohm, 212.132V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.81%
Stock
644
Authorized Distributors
6
Resistance
15 kΩ
15 kΩ
15 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 15000ohm, 273.861V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 16000ohm, 282.843V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE615KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR515KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR715KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 15000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 15 KILOHMS, PWR-RTG 3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
CW Series 15 KOhm 5% 3W ±30ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
RES WIREWOUND 15K OHM 3W 5% AXIAL
RESISTOR, WIREWOUND, 15KOHM, 3W, 5%