Vishay CW02B120R0JE70
CW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 120Ohm 3.75W
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-11.21%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,415
Authorized Distributors
5
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 24.495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 120ohm, 10.954V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 120ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW5130RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 130ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623789-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 130ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 120ohm, 18.974V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
RES 120 OHM 3.75W 5% AXIAL
CW-2B 120 5% E70 e3
120¦¸ ¡À5% 3.75W ¡À30ppm/¡æ 14.27mm
120 OHM 5% 3W