Vishay CW02B120R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 120ohm, 18.974V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
备用零件
Price @ 1000
Stock
68
Authorized Distributors
4
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
3 W
3 W
3 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 24.495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 120ohm, 10.954V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6120RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 120ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW5130RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 130ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623789-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 130ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 120 OHMS, PWR-RTG3 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Resistor, Wirewound;120 Ohms;3 W;+/-5%;A
RS APAC
CW-2B 120 5% E12 e3