Vishay CW02B10R00JE7313
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 6.325V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
NewarkCW02B10R00JE73130500Tape & Reel
AvnetCW02B10R00JE73130500
4d
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
4 W
4 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 10 Ohm 5% 5W ±30ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T/R
TE Connectivity1623788-2
Through Hole Resistor, Sq Series, 10 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
TE ConnectivitySBCHE410RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE1110RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW-2B-13 10 5% E73 e3