Vishay CW010500R0JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 500ohm, 70.7107V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-23.18%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay CW010500R0JE73 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 500ohm, 50V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 470ohm, 68.557V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Rs-10-39 500 5% Rw68V501 B12 Rohs Compliant: No |Vishay RW68V501B12
TE ConnectivitySBCHE11470RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 470ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE11470RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 470ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 500Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 500 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:500ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes