Vishay CW005500R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 500ohm, 50V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.83%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2006-09-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 6.5W, 500ohm, 57.0088V, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 470ohm, 48.477V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE4470RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 470ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE4470RJ
TE Connectivity / AMP3-1623730-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 56ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW Series Ø 7.92 x 22.22 mm 5 W 500 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 500OHMS +/-5% 6.5W +/-30PPM/DEGC
Ceramic through hole resistor 5% 30ppm/C 500Ohm 5W
Res Wirewound 500 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 500 OHM, 5W, 5%; Res; WIREWOUND RESISTOR, 500 OHM, 5W, 5%; Resistance: 500ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating: