Vishay CW01047K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47000ohm, 685.565V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.08%
备用零件
Price @ 1000
Stock
94
Authorized Distributors
3
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J50KE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 50000ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J50K
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 50000ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 43000ohm, 655.744V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteOD473JE
Fixed Resistor, Carbon Composition, 0.25W, 47000ohm, 250V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR01J47KTB
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 47000ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityCFR100J47K
Fixed Resistor, Carbon Film, 1W, 47000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 500ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 47 KILOHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
RES 47K OHM 13W 5% AXIAL
CW-10 47K 5% E12 e3