Vishay CW010470R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 470ohm, 68.557V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
New Yorker Electronics
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.03%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay CW010470R0JE12 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,114
Authorized Distributors
5
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J470E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 470ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J470
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 470ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J500E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 500ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 430ohm, 65.574V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 510ohm, 71.414V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE6470RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 470ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 10W 470Ohm ±30ppm/C
RESISTOR, WIREWOUND, RES 470 OHMS, PWR-RTG10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 470 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk