Vishay CW01033R00JE12
33 Ohms 5% 13W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
数据表和文档
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,575
Authorized Distributors
4
Resistance
33 Ω
33 Ω
33 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J33R
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 33ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J33RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 33ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite27J33RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 33ohm, 450V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 33Ohm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 33ohm, 9.083V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 33ohm, 5.7446V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 33ohm, 18.166V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 33Ohm ±30ppm/C
RESISTOR;WIREWOUND;RES 33 OHMS;PWR-RTG 10 W;TOL 5%;AXIAL