Vishay CW0102K200JE12
CW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 2.2kOhm 13W
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,201
Authorized Distributors
4
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J2K2
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2200ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J2K2E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2200ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J2K2E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 2.2kOhm 3W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2200ohm, 104.8809V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2400ohm, 154.919V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP9WS2K2J
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 2200ohm, 148.324V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
RESISTOR, WIREWOUND, RES 2.2 KILOHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Power Resistor; Power Rating:10W; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes