Vishay CW01020K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 20000ohm, 447.214V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.29%
Stock
2,910
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 20000ohm, 316.228V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 20000ohm, 282.843V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-2
SBC Series 50 x 10 mm 22 kOhm ±5 % 11 W ±200 ppm/°C Wirewound Axial Resistor
TE ConnectivitySBCHE622KJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 22000ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE Connectivity1623783-7
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 22000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.375Diax1.781L 9.52mmx45.24mm 13W 20kOhm ±30ppm/C
RESISTOR;WIREWOUND;RES 20 KILOHMS;PWR-RTG 10 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
Power Wirewound Resistors 20K Ohm 5% 10W
20K¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm