Vishay CW0101R000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-89.64%
Stock
896
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Ohmite20J1R0E
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±50ppm/C 1Ohm 10W
Ohmite27J1R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1ohm, 450V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite40J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 1000V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 1ohm, 1.581V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 1ohm, 1V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1 OHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 1 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Silicone AXL Bulk
RES WIREWOUND 1 OHM 10W 5% HI-TEMP SIL AXIAL
Power Wirewound Resistors 1 OHM 5% 10W
1¦¸ ¡À5% 13W ¡À50ppm/¡æ 45.24mm