Vishay CW0101K000JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1000ohm, 100V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
New Yorker Electronics
Arrow.cn
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,657
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
10 W
10 W
10 W
Composition
Wirewound
Ceramic, Wirewound
Ceramic, Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Ohmite20J1K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1000ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite27J1K0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1000ohm, 450V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J1K0
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1000ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1000ohm, 70.7107V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 1kOhm 3W
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 1kOhm 1W
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 1 KILOHMS, PWR-RTG 10 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 1K Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
1K¦¸ ¡À5% 13W ¡À30ppm/¡æ 45.24mm