Vishay CW00747K00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47000ohm, 573.585V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-2.65%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,762
Authorized Distributors
4
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
7 W
7 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47000ohm, 484.768V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 45000ohm, 474.3416V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 50000ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMR547KJ
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 47000ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623783-3
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 7W, 47000ohm, 2% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Ceramic through hole resistor 5% 30ppm/C 47kOhm 7W
CW-7 47K 5% E12 e3
47K¦¸ ¡À5% 7W ¡À30ppm/¡æ 32.54mm
47K OHM 5% 7W
CW-7 47K 5% 7W TK30