Vishay CW00582R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 82ohm, 20.248V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
575
Authorized Distributors
5
Resistance
82 Ω
82 Ω
82 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 82ohm, 15.684V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 19.365V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 15V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE682RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 82ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW1075RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 75ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount, 5135
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 75ohm, 15V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 82 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Resistor, Wirewound; 82 Ohms; 5 W @ de
RS APAC
82¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm