Vishay CW00575R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 19.3649V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,908
Authorized Distributors
3
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
Ohmite25J75RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite25J75R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 75ohm, 330V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite95J75RE
Wirewound Res.-Through Hole 5watt 75ohm 5% Axial RoHS Compliant: Yes
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 75ohm, 27.386V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
ALSR FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 75Ohm 3W
描述
VISHAY CW00575R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 75R, 5%, AXIAL
Res Wirewound 75 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RES, 75R, 5%, 6.5W, AXIAL, WIREWOUND
75¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 75R, 5%, AXIAL; Resistance:75ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:6.5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes