Vishay CW005750R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 61.237V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
+149%
备用零件
Price @ 1000
Stock
366
Authorized Distributors
6
Resistance
750 Ω
750 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 750ohm, 27.386V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 820ohm, 64.031V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 800ohm, 63.2456V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 750ohm, 61.2372V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2-1623729-4
680 Ohms ±5% 17W Through Hole Resistor Axial, Radial Formed Flame Proof
TE ConnectivitySBCHE11680RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 680ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 750OHMS +/-5% 6.5W +/-30PPM/DEGC
RESISTOR, WIREWOUND;750 OHMS;5 W;+/-5%;A
RS APAC
750¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm