Vishay CW00562R00JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 62ohm, 17.607V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
594
Authorized Distributors
5
Resistance
62 Ω
62 Ω
Mount
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 62ohm, 7.874V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 56ohm, 16.733V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1623730-4
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 68ohm, 16.4924V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE1168RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE656RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 56ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, RES 62 OHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
RES WIREWOUND 62 OHM 5W 5% AXIAL
62¦¸ ¡À5% 5W ¡À30ppm/¡æ 25.4mm