Vishay CW0055R600JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.6ohm, 5.292V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页8 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.85%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,367
Authorized Distributors
6
Resistance
5.6 Ω
5.6 Ω
5.6 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 6.5W, 5.1ohm, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5.1ohm, 5.05V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 5.1ohm, 4.517V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 5.6 Ohm 5% 5W ±50ppm/°C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk
Avnet Japan
RESISTOR;WIREWOUND;RES 5.6 OHMS;PWR-RTG 5 W;TOL 5%;AXIAL;BULK
RESISTOR, WIREWOUND, 5.6 OHM, 5W, 5%
5.6¦¸ ¡À5% 5W ¡À50ppm/¡æ 25.4mm