Vishay CW0054K700JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4700ohm, 153.297V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-49.97%
备用零件
Price @ 1000
Stock
899
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Axial
Axial
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5100ohm, 159.687V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5000ohm, 158.1139V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE44K7J
Res, 4K7, 4W, Axial, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 2-1623730-0
TE ConnectivitySBCHE44K7J
描述
CW Series Ø7.92 x 22.22 mm 5 W 4.7 kOhm ±50 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
RESISTOR, WIREWOUND, RES 4.7 KILOHMS, PWR-RTG 5 W, TOL 5%, AXIAL, BULK
Res Wirewound 4.7K Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
WIREWOUND RESISTOR, 4.7KOHM, 5W, 5%; Resistance: 4.7kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Type: Wirewound; No. of Pins: 2Pins