Vishay CW0053K900JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 3900ohm, 139.642V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页9 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,336
Authorized Distributors
5
Resistance
3.9 kΩ
3.9 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 3900ohm, 108.167V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4000ohm, 141.4214V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 4200ohm, 144.9138V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE63K9J
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 3900Ohm, 5% +/-Tol, -200, 200Ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 6.5W 3.9kOhm ±30ppm/C
3.9K¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.23mm
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:3.9kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes