Vishay CW0052K200JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2200ohm, 104.881V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
3 个月趋势:
+56.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Vishay CW0052K200JE73 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,058
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2200ohm, 81.24V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 2200ohm, 74.162V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1-1623730-1
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 2200ohm, 93.8083V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 2000ohm, 77.46V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623782-8
Through Hole Resistor, Sq Series, 2.2 Kohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
描述
Axial FIXED RESISTOR CW 0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm 6.5W 2.2kOhm ±30ppm/C
Power Resistor; Power Rating:5W; Resistance:2.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Series:CW; Operating Temperature Range:-65°C to +350°C; Resistor Element Material:Ceramic; Temperature Coefficient:± 30ppm ;RoHS Compliant: Yes
WIREWOUND RESISTOR, 2.2KOHM, 5W, 5%; Res; WIREWOUND RESISTOR, 2.2KOHM, 5W, 5%; Resistance: 2.2kohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 5W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case / Package: Axial Leaded; Voltage Rating