Vishay CW00522R00JE12HE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 22ohm, 10.4881V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页10 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
17,178
Authorized Distributors
4
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Ohmite25J22RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 22ohm, 330V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J22RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 22ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J22RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 22ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 22ohm, 14.832V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 22ohm, 8.124V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 22ohm, 7.416V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
VISHAY CW00522R00JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 22R, 5%, AXIAL
RES, 22R, 5%, 6.5W, AXIAL, WIREWOUND
Res Wirewound 22 Ohm 5% 10W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
22¦¸ ¡À5% 6.5W ¡À30ppm/¡æ 22.22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 22R, 5%, AXIAL; Resistance:22ohm; Product Range:CW High Energy Series; Power Rating:6.5W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Technology:Wirewound RoHS Compliant: Yes