Vishay CW0051R500JE73
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1.5ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
New Yorker Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
9,661
Authorized Distributors
4
Resistance
1.5 Ω
1.5 Ω
1.5 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
50 ppm/°C
50 ppm/°C
50 ppm/°C
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 2.449V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 1.5ohm, 2.121V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 1.5ohm, 1.7321V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE41R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3228
TE ConnectivitySBCHE61R5K
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 1.5ohm, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1-1623728-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 11W, 1.5ohm, 4.062V, 10% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount, 3935
描述
RES 1.5 OHM 6.5W 5% AXIAL
RESISTOR, WIREWOUND, 1.5 OHM, 5W, 5%
CW-5 1.5 5% E73 e3