Vishay CW005120R0JE12
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 24.495V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
New Yorker Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.15%
备用零件
Price @ 1000
Stock
16,463
Authorized Distributors
6
Resistance
120 Ω
120 Ω
120 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
5 W
5 W
5 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 120ohm, 21.909V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 125ohm, 25V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623788-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 120ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySQMW5130RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 130ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
CW005 SERIES AXIAL WIREWOUND RESISTOR 120OHMS +/-5% 6.5W +/-30PPM/DEGC
Res Wirewound 120 Ohm 5% 5W ±30ppm/C Silicone AXL Bulk
RESISTOR, WIREWOUND, 120 OHM, 5W, 5%
Wirewound;Res 120 Ohms; 5 W;Tol 5%