Vishay CW00110R00JE70
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 10ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet3 页8 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页13 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页14 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页15 年前
Datasheet3 页16 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页17 年前
Datasheet3 页10 年前
Datasheet3 页11 年前
Datasheet3 页19 年前
element14 APAC
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+21.41%
备用零件
Price @ 1000
Stock
18,950
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Ceramic
Ceramic
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Ceramic, Wirewound
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2005-12-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
相关零件
CW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 10Ohm 3.75W
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 5.477V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 7.071V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE410RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivitySBCHE610RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 10ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity1623788-2
Through Hole Resistor, Sq Series, 10 Ohm, 5 W, 5%, 350 V, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes
描述
CW Series Ø 2.39 x 10.31 mm 1 W 10 Ohm ±30 ppm/°C Axial Lead Wirewound Resistor
Axial FIXED RESISTOR CW 0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm 1W 10Ohm ±30ppm/C
Res Wirewound 10 Ohm 5% 1W ±30ppm/C Silicone AXL T/R
10¦¸ ¡À5% 1W ¡À30ppm/¡æ 10.31mm