Vishay CSC10A014K70GPA
CSC Series 4.7 kOhm ± 2 % 100 V Coated SMT Thick Film Resistor Network - SIP-10
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
Newark
Farnell
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
12,110
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
1.25 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2007-08-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Resistor Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Conformal 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/C BUS Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
9-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR CSC 0.890Lx0.098W 22.61mmx2.49mm 1.12W 4.7kOhm ±100ppm/C
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
描述
10-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR CSC 0.990Lx0.098W 25.15mmx2.49mm 1.25W 4.7kOhm ±100ppm/C
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Resistance:4.7Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:10Resistors; Resistor Case/Package:Sip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:200Mw; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: No |Vishay CSC10A014K70GPA.