Vishay CRCW251291R0JNEG
RES SMD 91 OHM 5% 1W 2512 / 91 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-60.90%
Stock
20,757
Authorized Distributors
6
Resistance
91 Ω
91 Ω
91 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ910U
Res Thick Film 2512 91 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ101U
Res Thick Film 2512 100 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity1622820-2
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
PanasonicERJ-1TYJ820U
Res Thick Film 2512 82 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors 500V ±5% ±200ppm/℃ 100Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity352082RJT
Res Thick Film 2512 82 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 91ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 91 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 91Ohm 1W