Vishay CRCW25128K20JNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 8200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
3,949
Authorized Distributors
3
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ822U
Res Thick Film 2512 8.2K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
RK73B FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 8.2kOhm 1W
PanasonicERJ-1TYJ752U
Res Thick Film 2512 7.5K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 7500ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 7.5K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 8.2K OHM 5% 1W 2512
Crcw2512 8.2K 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW25128K20JNTG
CRCW2512 8.2K 5% 200 R67