Vishay CRCW251282R0FKEG
Res Thick Film 2512 82 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-5.02%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
82 Ω
82 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-0782RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 82Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-0775RL
Res Thick Film 2512 75 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC2512FK-0782R5L
Res, 82.5R, 1%, 1W, Thick Film, Smd Rohs Compliant: Yes |Yageo RC2512FK-0782R5L
Res Thick Film 2512 82.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 82.5ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 82ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 82 Ohm ±1 % ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 82Ohm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:82ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes