Vishay CRCW2512820RJNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 820ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.43%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
Stock
57,121
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ821U
Res Thick Film 2512 820 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 820 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S1TJ821U
PanasonicERJ-1TYJ751U
Res Thick Film 2512 750 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 750 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 2512 750 Ohm 5% 1W 200ppm/C Molded SMD Blister T/R
描述
CRCW Series 2512 1 W 820 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 820Ohm ±200ppm/C
820¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm