Vishay CRCW251256R2FKEG
Res Thick Film 2512 56.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Blister T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Future Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-15.06%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
48,427
Authorized Distributors
6
Resistance
56.2 Ω
56.2 Ω
56.2 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-0756R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 56.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1TNF56R2U
Res Thick Film 2512 56.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 60.4ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-0751RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-0756RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 56Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
1W Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 56.2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
STANDARD THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 56.2Ohm 1W
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 56.2 OHM 1W, 1%
CRCW Series 2512 56.2 O ±1% 1 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor