Vishay CRCW251256R0FKEG
Res Thick Film 2512 56 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Blister T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
TME
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-32.30%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
82,147
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-0756RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 56Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 60.4ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-0751RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 51Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-0756R2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 56.2ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 59 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 56.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Res Thick Film 2512 56 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 56ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Resistor; thick film; SMD; 2512; 56Ohm; 1%; 1W; -55+155 deg.C
CRCW Series 2512 56 O ±1% 1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
THICK FILM SURFACE MNT RESISTOR 2512 CASE 56OHM +/-1% 1W +/-100PPM/DEGC
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 56Ohm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:56ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes