Vishay CRCW251247R0JNEG
1W Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 47Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
HQonline
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.82%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
22,996
Authorized Distributors
6
Resistance
47 Ω
47 Ω
47 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ470U
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity5-1622820-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 47ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity5-1622820-0
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupSR2512JK-0747RL
SR Series 2512 1 W 47 Ohm ±5% ±200 ppm/°C Surface Mount Surge Chip Resistor
PanasonicERJ-S1TJ470U
Res Thick Film 2512 47 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 47 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 47 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
RES THICK FILM 47 OHM 1W 5% 2512 SMD
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 47Ohm ±200ppm/C
RESISTOR;THICK FILM;47 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE