Vishay CRCW251242R2FKEG
Res Thick Film 2512 42.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-8.08%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
72,400
Authorized Distributors
6
Resistance
42.2 Ω
42.2 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TNF42R2U
Res Thick Film 2512 42.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF40R2U
Res Thick Film 2512 40.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 2512 38.3 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512FK-0739RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 39.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 42.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 42.2Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CRCW Series 2512 42.2 Ohm ±1 % 1 W ±100 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 42.2Ohm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 42.2 OHM 1W,; RESISTOR, THICK FILM CHIP, 42.2 OHM 1W, 1%; Resistance:42.2ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film