Vishay CRCW251241R2FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 41.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
2,000
Authorized Distributors
2
Resistance
41.2 Ω
41.2 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
描述
RES SMD 41.2 OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 41.2 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW251241R2FKTG
CRCW2512 41.2 1% 100 R67