Vishay CRCW25123R90JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 3.9ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Farnell
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-69.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
Stock
99,827
Authorized Distributors
6
Resistance
3.9 Ω
3.9 Ω
3.9 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity35203R9JT
Res Thick Film 2512 3.9 Ohm 5% 1W ±350ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC2512JK-073R9L
Res Thick Film 2512 3.9 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 3.9 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-073R6L
Res Thick Film 2512 3.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ3R9U
Res Thick Film 2512 3.9 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Embossed T/R
Yageo GroupRC2512FK-073R9L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 3.9Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
CRCW Series 2512 1 W 3.9 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 3.9 OHM, 1W, 5%, FULL REEL
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 3.9Ohm ±200ppm/C
SMD Resistor 2512 3.9Ω ±5% 1W ±200ppm/℃