Vishay CRCW251236R0JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 36ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
element14 APAC
Farnell
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-99.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
20,614
Authorized Distributors
6
Resistance
36 Ω
36 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ360U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 36ohm, 7 in
PanasonicERJ-1TYJ330U
Res Thick Film 2512 33 Ohm 5% 1W Ý200ppm/ÝC SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TYJ390U
1W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 39Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity4-1622820-0
Res Thick Film 2512 33 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
TE Connectivity4-1622820-0
TE Connectivity352039RJT
Res Thick Film 2512 39 Ohm 5% 1W ±200ppm/C SMD T/R
描述
CRCW Series 2512 36 O ±5% 1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 36 OHM, 1W, 5%
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 36Ohm 1W
THICK FILM RESISTOR CHIP, 36 OHM, 1W, 5%; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:36ohm; Power Rating:500mW; Resistance Tolerance: 5%; Voltage Rating:500V; Resistor Case Style:2512 ^6432 Metric]