Vishay CRCW2512300RJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 300ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
Stock
7,568
Resistance
300 Ω
300 Ω
300 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ301U
ERJ Series 2512 300 Ohm 1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 2512 300 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 300ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3-1622820-8
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ331U
Res Thick Film 2512 330 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520270RJT
Res Thick Film 2512 270 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
描述
RES THICK FILM 300 OHM 1W 5% 2512 SMD
Crcw2512 300 5% 200 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512300RJNTG
CRCW2512 300 5% 200 R67