Vishay CRCW251224R0JNEG
1W Thick Film Resistors 500V ±5% ±200ppm/℃ 24Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
element14 APAC
Newark
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+175%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
2,698
Authorized Distributors
6
Resistance
24 Ω
24 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ240U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 24ohm, 7 in
TE Connectivity352022RJT
3250 Series 2512 22 Ohm ±5 % 1 W ±200 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
PanasonicERJ-1TYJ220U
Res Thick Film 2512 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity352022RJT
Res Thick Film 2512 22 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-S1TJ220U
描述
Res Thick Film 2512 24 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 24ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 1 W 24 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
CRCW FIXED RESISTOR 2512 (6432Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 24Ohm 1W
RESISTOR;THICK FILM;24 OHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
RESISTOR, THICK FILM, 24OHM, 5%, 2512
SMD Resistor 2512 24Ω ±5% 1W ±200ppm/℃
Res, Aec-Q200, Thick Film, 24R, 1W, 2512; Resistance:24Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:500V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW251224R0JNEG.