Vishay CRCW2512240KJNEG
Res Thick Film 2512 240K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
X-ON
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
4,080
Authorized Distributors
6
Resistance
240 kΩ
240 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ244U
Thick Film Chip Resistor, 2512, 1W 5% 240Kohm, 7
TE Connectivity3520220KJT
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ224U
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520220KJT
Yageo GroupRC2512JK-07240KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 240000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-07220KL
Res Thick Film 2512 220K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 240000ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
CRCW Series 2512 240 kOhm ±5 % 1 W ±200 ppm/K Surface Mount Thick Film Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 240kOhm ±200ppm/C
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 240K, 1W, 251; RES, AEC-Q200, THICK FILM, 240K, 1W, 2512; Resistance: 240kohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 1W; Resistor Case / Package: 2512 ^6432 Metric]; Resistor Technology: Thick F
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:24kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes