Vishay CRCW25121R00JNTG
Resistor Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W 200ppm/C Molded SMD Blister T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,261
Authorized Distributors
5
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity1-1622820-8
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-071RL
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 1 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-7W1RL
2W Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Dale910 mOhms 5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200, Cur
TE Connectivity / AMP9-1879464-9
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.91ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
RES SMD 1 OHM 5% 1W 2512
1¦¸ ¡À5% 1W ¡À200ppm/¡æ 2512 6.3mm*3.15mm*700¦Ìm
CRCW2512 1 5% 200 R67