Vishay CRCW25121K50JNEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1500ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
49,096
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-1TYJ152U
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-S1TJ152U
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1600ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512JK-071K5L
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 5% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC2512JK-071K5L
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
CRCW Series 2512 1 W 1.5 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;1.5 KILOHMS;1 W;5%;SMT;2512;TCR 73 PPM/DEGC;CUT TAPE
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 1.5kOhm ±200ppm/C
THICK FILM RESISTOR CHIP, 1.5KOHM 1W, 5%
Thick Film Resistor Chip, 1.5Kohm 1W, 5%, Full Reel; Resistance:1.5Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW25121K50JNEG.