Vishay CRCW25121K40FKEG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1400ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
TME
X-ON
Future Electronics
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+26.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
6
Resistance
1.4 kΩ
1.4 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-071K4L
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1.4kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC2512FK-071K4L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 1400ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Yageo GroupRC2512FK-071K5L
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2512 1.5K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
描述
Res Thick Film 2512 1.4K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Blister T/R
Avnet Japan
2512 1.4K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 1.4kOhm ±100ppm/C
THICK FILM CHIP RESISTOR; Resistance:1.4kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:500mW; Voltage Rating:500V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:2512; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes