Vishay CRCW251218K2FKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 18200ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Future Electronics
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,000
Authorized Distributors
4
Resistance
18.2 kΩ
18.2 kΩ
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
RK73H Series 2512 18.2 Ohm ±1% 1 W ±100 ppm/K Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-1TNF18R2U
Res Thick Film 2512 18.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF20R0U
Res Thick Film 2512 20 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 20Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF18R0U
Res Thick Film 2512 18 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-0720RL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 20Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
描述
2512 18.2K Ohms 1% Thick Film Surface Mount Chip Resistor
RES SMD 18.2K OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 18.2K 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW251218K2FKTG
CRCW2512 18.2K 1% 100 R67