Vishay CRCW2512154RFKTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 154ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
5,780
Authorized Distributors
4
Resistance
154 Ω
154 Ω
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-07154RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2512 154Ohm 1% Emboss T/R
Yageo GroupRC2512FK-07150RL
Res Thick Film 2512 150 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF1430U
Res Thick Film 2512 143 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF1620U
Res Thick Film 2512 162 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 158 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 150 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
RES SMD 154 OHM 1% 1W 2512
Crcw2512 154 1% 100 R67 Rohs Compliant: No |Vishay CRCW2512154RFKTG
CRCW2512 154 1% 100 R67