Vishay CRCW2512150RJNTG
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2512
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Stock
5,683
Authorized Distributors
3
Resistance
150 Ω
150 Ω
150 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
相关零件
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-1TYJ151U
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity3520150RJT
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC2512JK-7W150RL
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Res Thick Film 2512 150 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed T/R
描述
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2512
CRCW2512 150 5% 200 R67