Vishay CRCW2512150KFKEG
Res Thick Film 2512 150K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Newark
Future Electronics
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.36%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
Stock
21,725
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
150 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
供应链
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC2512FK-07150KL
Res Thick Film 2512 150K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TNF1503U
Res Thick Film 2512 150K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupAC2512FK-07150KL
1W Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 150kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF1433U
Res Thick Film 2512 143K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07160KL
Res Thick Film 2512 160K Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1TYF154U
Res Thick Film 2512 150K Ohm 1% 1W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 150000ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.248Lx0.124W 6.30mmx3.15mm 1W 150kOhm ±100ppm/C
RESISTOR, THICK FILM CHIP, 150KOHM 1W, 1%
150 kOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512