Vishay CRCW201061K9FKTF
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 61900ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页3 年前
Datasheet8 页15 年前
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
备用零件
Price @ 1000
Stock
4,000
Authorized Distributors
3
Resistance
61.9 kΩ
61.9 kΩ
Case/Package
2010
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2005-09-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
PanasonicERJ-12SF6192U
Res Thick Film 2010 61.9K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-12SF6652U
Res Thick Film 2010 66.5K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 56200ohm, 400V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 59K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2010 56K Ohm 1% 0.75W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
描述
RES SMD 61.9K OHM 1% 3/4W 2010
CRCW2010 61.9K 1% 100 R02
Thick Film Chip Resistor; Power Rating:500mW; Resistance:61.9kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Series:CRCW; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Resistor Element Material:Thick Film; Voltage Rating:400V ;RoHS Compliant: No